Překlady

Veškeré překlady u nás provádějí profesionální překladatelé, kteří mají zkušenosti s překlady textů v daném oboru. U každého překladu Vám garantujeme jeho smyslovou a gramatickou správnost. Pokud je Váš překlad určen k prezentačním účelům nebo do tisku, můžete si za příplatek přiobjednat následnou jazykovou korekturu. Tu provádějí zkušení korektoři, rodilí mluvčí, kteří přeložený text znovu přečtou a upraví, zejména po stylistické stránce.

Druhy překladů

Běžné překlady

Běžnými překlady rozumíme neověřené překlady všech textů (kromě vysoce odborných) se standardním termínem dodání (cca 7 normostran nebo 1700 slov za 24 hodin na jednoho překladatele). Neověřené překlady provádějí tématicky vhodní překladatelé dané jazykové kombinace.

Ověřené překlady

Ověřené (úřední, soudní) překlady neboli překlady se soudní doložkou jsou překlady, které vypracovávají překladatelé jmenovaní příslušným soudem. Ke každému ověřenému překladu se připojuje doložka soudního překladatele a překlad se sešívá s originálním dokumentem nebo s jeho notářsky ověřenou kopií většinou pomocí speciálního provázku - trikolóry . Překlad se soudní doložkou se liší od běžného překladu tím, že má právní váhu v těch zemích, kde je úřední řečí buď jazyk výchozího nebo přeloženého textu.

Expresní překlady

Expresní překlady jsou neověřené i ověřené překlady jakýchkoli textů, vyhotovené v tentýž den anebo v takové lhůtě, kdy musí jeden překladatel pracovat větší rychlostí, než 7 normostran nebo 1700 slov za 24 hodin.

Odborné překlady

Překlad považujeme za odborný, pokud spadá do přírodních věd nebo nějakého úzce specifického oboru (např. fyzika, matematika, chemie, medicína apod.). Za odborný překlad nepovažujeme překlady právního textu (např. smlouvy) nebo běžného technického textu (např. stavební dokumentace či návod k obsluze stroje).

Překlady zhotovené pomocí CAT nástrojů

CAT nástroje se využívají tam, kde je třeba při překladu všech textů jednoho zákazníka dosáhnout jednotné terminologie a zároveň vyšší rychlosti překladu. Nejvíce rozšířeným CAT nástrojem (česky nástrojem na podporu překladu) je program TRADOS, jehož multilicenci vlastní i naše firma. Tento program umožňuje, aby na překladu zákazníka mohlo pracovat více překladatelů najednou. Překladatelé přitom využívají společnou překladovou paměť a slovíček pojmů. Program dokáže rozpoznat stejný, již dříve přeložený text a automaticky jej dosadí do nového překladu. Překladatelé potom překládají pouze novou část textu a zbylý, již dříve přeložený a programem automaticky dosazený text, „pouze" kontrolují. Zákazník tak ušetří mnoho času a také finanční prostředky, protože kontrola již dříve přeloženého textu ho vyjde levněji než překlad textu nového.
Tento způsob překladu je vhodný zejména pro softwaru nebo některé technické dokumentace, kde se text často opakuje. Jsou-li Vaše texty vhodné pro překlad pomocí CAT nástrojů, dodejte nám svou překladovou paměť a slovníček pojmů a můžeme Vám začít provádět překlady tímto způsobem.

Překlady DVD a CD

Kromě standardních psaných textů Vám provedeme také překlady textů z různých datových nosičů, např. DVD, CD apod.

Firemní slovníček

Pro všechny Vaše překlady mohou naši překladatelé, budete-li si to přát, používat Váš firemní slovníček, čímž převezmou Vámi dosud používanou terminologii. Stačí nám ho jen zaslat.

Překládáme zejména tyto texty

*Toto je samozřejmě pouze přibližný výčet oborů, ve kterých jsme schopni překlady vyhotovit. Pokud jste zde nenalezli svůj obor, zavolejte nám prosím, určitě Vám pomůžeme.

Výstupní formáty

Překlady Vám vyhotovíme v těchto formátech

Pokud potřebujete provést překlad v jiném formátu, zavolejte nám.

Způsob předávání překladů

Hotový překlad v datové podobě (běžný překlad) Vám zašleme buď emailem nebo poštou na požadovaném datovém nosiči. Překlad v tištěné podobě (ověřený překlad) Vám zašleme obyčejnou poštou, expresní poštou, kurýrem nebo si jej u nás můžete vyzvednout osobně. Překlad je možné zaslat i na dobírku.

 

 

Povinné jsou pouze údaje označené
Pošlete nám nezávaznou poptávku:
Text zprávy:
Připojení souborů:
Přidat další přílohu
Kontrola proti spamu:
Opište přesně kód z obrázku