PŘEKLAD PRO SPOLEČNOST WEBER STEPHEN

Pečení masa na ohni je symbolem odpočinku od všedních věcí a stmelování rodiny i přátel. Lidstvo provází odnepaměti.

Grilování se stalo velkou zábavou i pro Čechy. Ne každý ale umí grilovat správně. Pomůckou pro všechny neznalce, ale přesto milovníky grilování, může být manuál společnosti Weber Stephen nazvaný Grill academy, který obsahuje stovky stránek užitečných receptů a návodů. Naše agentura byla pověřena jeho překladem z německého do českého jazyka, který provede němčinář s mnohaletou praxí s překlady grilů a znalostmi ze světa ”Barbecue Party”.

Základem úspěšného grilování je správně rozpálit gril. Kotlové grily s poklopem umožňují díky systému cirkulace horkého vzduchu a porcelánovému povrchu vedle běžného grilování i tzv. grilování nepřímé. Při něm gril funguje jako horkovzdušná trouba, tudíž na něm lze upéct cokoli. Při metodě nepřímého grilování nejsou rozpálené brikety pod pokrmem, ale na stranách grilu v palivových koších. Díky ventilačním otvorům pak horko cirkuluje v uzavřeném grilu kolem dokola a jakýkoli pokrm se peče stejnoměrně. Metoda nepřímého grilování je vhodná zejména pro větší kusy masa, které se musí péct déle než 25 minut. Na palivový rošt se v takovém případě umístí miska s vodou, která zajistí to, aby se maso nevysušovalo, a navíc do ní odkapává šťáva. Na této misce lze zároveň s masem připravit i přílohu.

Při přímém grilování je pokrm umístěn přímo nad zdrojem žáru. Hodí se nejlépe pro steaky, které se grilují méně než pětadvacet minut. I při přímém grilování je praktické využít poklop grilu. Grilování je pak zdravější. Ventilační otvory sice umožní přístup kyslíku tak, aby brikety nezhasínaly, ale není ho tolik, aby se vzňaly kapky šťávy, které na ně dopadají.

Pokud vás mrzí vás, že nemůžete grilovat, protože nemáte zahradu, ale jen malý balkon či terasu, nesmutněte. Pořiďte si elektrický gril. S ním můžete připravovat pochoutky, aniž byste obtěžovali sousedy kouřem. Elektrický gril je navíc velmi praktický, stačí ho zapojit do zásuvky.

S novinkami od společnosti Weber Stephen můžete objevit také krásu a neopakovatelnou romantiku grilování na sněhu!

Povinné jsou pouze údaje označené
Pošlete nám nezávaznou poptávku:
Text zprávy:
Připojení souborů:
Přidat další přílohu
Kontrola proti spamu:
Opište přesně kód z obrázku